Jazykové služby

Učit se jazyk samostatně je velmi dobrý nápad, ale studenti stále dávají přednost studiu s učitelem. Mnohým žákům chybí motivace, potřebují někoho zkušenějšího, kdo jim vysvětlí nejasnou látku, zorganizuje jejich práci a opraví chyby. Úspěch je jistý, ale pouze pokud si vyberete správného učitele. To říkám z vlastní osobní zkušenosti, protože jsem sama kdysi byla v roli studentky.

Co vám dává učení se cizím jazykům? Především možnost proniknout do jiného kulturního prostředí. Díky tomu můžeme vést neuvěřitelně bohatý život. Nejde jen o cestování. I zde však hraje velkou roli jazyk.

  • Především nikdy nevíte, jak se život vyvine. Někdy se nám náhle naskytne příležitost něco změnit, získat něco, o čem jsme dlouho snili, a nejsme na to připraveni.
  • Rádi byste si například našli lépe placenou práci. Představte si, že najednou dostanete podobnou nabídku, která však vyžaduje znalost cizího jazyka. Ukázalo se, že podle tohoto kritéria nejste vhodní. Cizí jazyk se nenaučíte rychle, nějakou dobu to trvá. Nevyužijete šanci, i když jste se o to mohli pokusit.
  • Za druhé, lidé, kteří se učí cizí jazyk, se rozhodují rychleji v jakýchkoli situacích, zejména ve stresových a nestandardních. Je to způsobeno tím, že při učení se cizímu jazyku musí mozek přepínat do poměrně rychlého režimu, myslet současně ve dvou jazycích, hledat varianty překladu slov a vět z rodného jazyka do cizího a naopak. Tyto činnosti pomáhají mozku rychleji reagovat na neočekávané situace
  • Ti, kdo se učí cizí jazyky, mají lepší paměť. To je zcela přirozené. Koneckonců, v procesu učení si musí zapamatovat spoustu informací: nová slova, jazykové obraty, gramatická pravidla. Spolu s pamětí se zlepšuje i pozornost.

Myslím, že jsem vyjmenovalа nejběžnější důvody, které motivují k učení jazyků. Moc ráda učím, pracovala jsem ve škole přes Skype, kde jsem měla studenty z celého světa. Bylo to velmi zajímavé a s mnohými z nich stále komunikujeme. S jednou studentkou jsem se setkala i osobně. Sama pochází z Ruska, ze Sibiře. Její syn však žije v Praze a ona ho často navštěvuje. Bylo to velmi příjemné setkání.

Naše kurzy angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny nebo maďarštiny mohou probíhat online nebo osobně. Například v útulné kavárně nebo v parku. Veškeré výukové materiály jsou individuálně přizpůsobeny každému studentovi. Pokud se rozhodnete pro studium některého z výše uvedených jazyků, neváhejte mě kontaktovat.

* Cena za tuto službu je stanovena individuálně.

Kontaktujte mě

* na tuto službu sleva 10%

Kliknutím na tlačítko "odeslat" souhlasíte se zpracováním osobních údajů v souladu se zákonem 101/2000, Sb., Zákon o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, respektive jej nahrazené GDPR